GAIA A08 – Monitor jakości powietrza typu open source
Kompaktowa i łatwa do hakowania stacja monitorowania jakości powietrza

Udział: aqicn.org/gaia/a08/pl/

Przegląd

Gaia A08

Dimensions: 50 * 47 * 30 mm
Weight: 180g

GAIA A08 to kompaktowa stacja monitorowania jakości powietrza typu open source, idealna do użytku wewnątrz i na zewnątrz.

  • Czujniki jakości powietrza cząstek stałych: 1x PMS 5003 (możliwość podłączenia aż dwóch czujników PMS)
  • Czujniki meteorologiczne: ASAIR AHT-20
  • Dioda LED RGB sygnalizująca w czasie rzeczywistym zanieczyszczenia powietrza.
  • Łączność przez WIFI, z wewnętrzną anteną elastyczną.

GAIA A08 nadaje się do monitorowania jakości powietrza w pomieszczeniach i na zewnątrz. Dioda LED RGB zapewnia natychmiastową informację zwrotną o jakości powietrza w pomieszczeniu, a jej konstrukcja mechaniczna zapewnia działanie odporne na deszcz podczas użytkowania na zewnątrz.

Stacja GAIA A08 jest kompaktowa, łatwa w montażu i dostarczana z akcesoriami.

  • Zasilanie: zasilacz USB 5V/1A.
  • Kabel zasilający: kabel USB o długości 1 metra.
  • Paski mocujące i śruby.

GAIA A08 ma fabrycznie załadowane oprogramowanie typu plug'n'play aqicn.org: wystarczy podłączyć zasilanie, a urządzenie automatycznie przekaże dane na nasze mapy. Otrzymasz dostęp do naszego wewnętrznego dashboardu, w którym możesz sprawdzić dane bieżące i historyczne, a także zaktualizować współrzędne urządzenia na mapie.

Otwarte źródło

Dla tych, którzy chcą opracować własne, niestandardowe oprogramowanie, GAIA 08 jest wyposażony w oprogramowanie kompatybilne z Arduino o otwartym kodzie źródłowym, dostępne pod adresem https://github.com/aqicn/gaia-a08-arduino .

GAIA A08 umożliwia flashowanie własnego oprogramowania sprzętowego za pomocą kabla USB. Zawsze możesz ponownie zaktualizować oryginalne oprogramowanie aqicn.org (firmware.aqicn.org/gaia/updater)

Gaia 08 Mechanics
Gaia 08 PCB

Procesor to Espressif ESP32-C3 z 4 MB pamięci Flash. Sprzętowa płyta główna jest wyposażona w złącze rozszerzeń, które umożliwia podłączenie zewnętrznych czujników (dostępne jest jedno wolne GPIO, dwa GPIOS TX/RX, dwa wejścia zasilania 3,3 V i 5 V oraz masa).

Flashowanie i monitorowanie konsoli można wykonać poprzez port USB, co oznacza, że ​​nie jest potrzebny żaden dodatkowy adapter szeregowy TTL.

Gotowe do użycia oprogramowanie Arduino umożliwia przesyłanie danych GAIA 08 w czasie rzeczywistym na mapy aqicn.org i waqi.info.

Zawartość paczki

GAIA 08 Elementy zawarte w cenie 50 €

cennik


--

Powrót do strony stacji monitorowania jakości powietrza GAIA


O pomiarach jakości powietrza i zanieczyszczeń:

O Poziomach Jakości Powietrza

- Wartości Indeksu Jakości Powietrza (AQI)Poziomy zagrożenia zdrowia
0 - 50 Dobra 0-50: Dobra - Jakość powietrza jest uznawana za zadowalającą, a zanieczyszczenie powietrza stanowi niewielkie ryzyko lub jego brak.
51 -100 Średnia 50-100: Średnia - Jakość powietrza jest dopuszczalna; jednak niektóre zanieczyszczenia mogą być umiarkowanie szkodliwe dla bardzo małej liczby osób, które są niezwykle wrażliwe na zanieczyszczenie powietrza.
101-150 Niezdrowa dla osób wrażliwych 100-150: Niezdrowe dla wrażliwych osób - u osób wrażliwych mogą wystąpić negatywne skutki dla zdrowia. Większość populacji może nie odczuwać negatywnych objawów.
151-200 Niezdrowa 150-200: Niezdrowe - Każdy może zacząć doświadczać negatywnych skutków zdrowotnych; U osób wrażliwych mogą wystąpić poważniejsze skutki zdrowotne.
201-300 Bardzo niezdrowa 200-300: Bardzo niezdrowe - Ostrzeżenie zdrowotne, poziom alarmowy. Bardzo prawdopodobny negatywny wpływ na całą populację.
300+ Zagrożenie dla życia 300 : Niebezpieczny - Alarm Zdrowotny: każdy może doświadczyć poważniejszych skutków zdrowotnych.

Aby dowiedzieć się więcej na temat jakości powietrza i zanieczyszczenia, sprawdź w wikipedii temat "jakość powietrza" lub nasz poradnik o jakości powietrza i jego wpływie na Twoje zdrowie.

Więcej przydatnych informacji zdrowotnych na blogu doktora Richarda Sainta z Pekinu: www.myhealthbeijing.com .


Uwaga dotycząca użytkowania: Wszystkie dane dotyczące jakości powietrza mogą być nieważne w chwili publikacji, a w celu zapewnienia jakości dane te mogą być w dowolnym momencie zmieniane bez powiadomienia. Projekt World Air Quality Index wykorzystuje wszystkie przydatne umiejętności, dba o rzetelność przy kompilowaniu treści tych informacji, ale w żadnym wypadku zespół projektowy World Air Quality Index lub jego agenci nie są odpowiedzialni za umowę, delikt lub w inny sposób za jakiekolwiek straty, obrażenia lub szkody wynikające bezpośrednio lub pośrednio z dostarczania tych danych.Ustawienia


Ustawienia Języka:


Temperature unit:
Celcius