SILAM World - Forecast Model Analysis
System for Integrated modeLling of Atmospheric coMposition

Pollutant/ Specie:

پیش بینی شهر

رنگ های مورد استفاده برای PM 2.5 ، PM 10 و Ozone (O 3 ) بر اساس استاندارد EPA ایالات متحده است. رنگ های مورد استفاده برای دی اکسید نیتروژن (NO 2 )، دی اکسید گوگرد (SO 2 ) و مونوکسید کربن (CO) بر اساس یک استاندارد رنگ دلخواه است که به بهترین وجه با محدوده غلظت مطابقت دارد. هیچ ارتباطی با نقاط شکست AQI ندارد، زیرا در بیشتر موارد، AQI برای آن 3 گاز اغلب زیر 50 است.

مقیاس محدوده رنگی زیر در غلظت خام (میلی گرم بر متر مکعب) بیان می شود.

تحلیل پیش بینی

پیش بینی ها چقدر دقیق هستند؟

نمودارهای همبستگی زیر را برای PM 2.5 ، PM 10 و ازن در 30 روز گذشته بررسی کنید.

(توجه داشته باشید که به‌طور پیش‌فرض، همه مقادیر زیر با AQI بیان می‌شوند (بدون میانگین‌گیری)، و مقادیر پیش‌بینی براساس پیش‌بینی محاسبه‌شده امروز برای فردا، یعنی بر اساس محدوده پیش‌بینی 24H-48H است.توجه: تبدیل ppm به mg/m3 برای ازن بر اساس استاندارد STP ایالات متحده است.--

برای لیست کامل همه مدل‌های پیش‌بینی کیفیت هوا که در حال تجزیه و تحلیل هستند، صفحه مدل‌های پیش‌بینی را بررسی کنید:

aqicn.org/forecast/models/fa/
اشتراک گذاری: aqicn.org/forecast/model/silam-world/

بهبودهای آینده

همکاری لازم است!

برای به روز نگه داشتن موجودی مدل پیش بینی کیفیت هوا در سراسر جهان به کمک نیاز است.

 • آیا مدلی را می شناسید که در زیر لیست نشده است اما داده های شبکه ای برای آن موجود است؟
 • آیا راه حل های تجزیه و تحلیل دقت بهتری را می شناسید که باید در اینجا استفاده شود؟
 • آیا تحقیق مشابهی انجام داده اید و دوست دارید آن را در اینجا منتشر کنید؟
 • اگر بله، از صفحه مشارکت برای ما پیام ارسال کنید و ما در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت!

  سلب مسئولیت

  این مدل پیش‌بینی و تمام AQFS که بر اساس آن است، محصولات تحقیقاتی هستند که برای ارائه اطلاعات مربوط به پیش‌بینی کیفیت هوا طراحی شده‌اند. تمام اقدامات منطقی برای اطمینان از کیفیت و دقت آن انجام شده است. با این حال:

  • ما ضمانت، صریح یا ضمنی نمی دهیم و هیچ گونه مسئولیت قانونی یا مسئولیتی در قبال صحت، صحت و کامل بودن اطلاعات نمی پذیریم.
  • ما هیچ گونه مسئولیت قانونی یا مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرری که ممکن است به طور مستقیم یا غیرمستقیم ناشی از هر گونه اطلاعات موجود در این وب سایت یا اقدامات انجام شده در نتیجه محتوای این وب سایت باشد، نداریم.
  • ما ممکن است اطلاعات موجود در این وب سایت را بدون اطلاع قبلی تغییر دهیم، حذف کنیم، به آن اضافه کنیم، یا در غیر این صورت اصلاح کنیم

  برای اطلاعات بیشتر در مورد مفاهیم اساسی پیش‌بینی کیفیت هوا (یا مدل‌سازی پراکندگی اتمسفر)، مقاله مطالعه بصری تأثیر باد غلظت PM 2.5 را بررسی کنید.

  درباره اندازه گیری کیفیت و آلودگی هوا:

  درباره سطوح کیفیت هوا

  - مقادیر شاخص کیفیت هوا (AQI).سطوح نگرانی سلامت
  0 - 50 خوب کیفیت هوا رضایتبخش است و آلودگی هوا کم یا بدون خطر است
  51 -100 در حد متوسط کیفیت هوا قابل قبول است با این حال، برای بعضی از آلاینده ها ممکن است نگرانی سلامت متوسط برای تعداد بسیار کمی از افرادی که به طور غیر منتظره ای نسبت به آلودگی هوا حساس هستند، وجود داشته باشد.
  101-150 ناسالم برای گروه های حساس سلامتی گروه های حساس ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرد.عموم مردم احتمالا تحت تاثیر قرار نخواهند گرفت.
  151-200 ناسالم همه ممکن است اثرات آلودگی بر سلامتیشان را احساس کنند؛ اعضای گروه های حساس ممکن است اثرات منفی جدی تری بر سلامتی شان احساس کنند.
  201-300 خیلی ناسالم هشدارهای بهداشتی در شرایط اضطراری. کل جمعیت بیشتر احتمال دارد تحت تأثیر قرار گیرد.
  300+ خطرناک هشدار سلامت: هرکس ممکن است اثرات جدی سلامتی را تجربه کند

  برای اطلاعات بیشتر در مورد کیفیت هوا و آلودگی، موضوع کیفیت هوا در ویکی‌پدیا یا راهنمای airnow برای کیفیت هوا و سلامت شما را بررسی کنید.

  برای توصیه های بهداشتی بسیار مفید دکتر پکن ریچارد سنت سیر، وبلاگ www.myhealthbeijing.com را بررسی کنید.


  اطلاعیه درمورد شرایط استفاده: تمام اطلاعات کیفیت هوا در زمان انتشار تایید نشده است و با توجه به عدم اطمینان از کیفیت این اطلاعات ممکن است بدون اطلاع قبلی در هر زمانی اصلاح شود. پروژه شاخص کیفیت جهانی هوا با استفاده از تمام مهارت ها و مراقبت های معقول در انتشار محتویات این اطلاعات، تحت هیچ شرایطی شاخص کیفیت جهانی هوا تیم پروژه یا نمایندگان آن برای هر گونه از دست دادن، آسیب یا آسیب ناشی از عرضه اطلاعات مسئولیتی را قبول نمی‌کنند.  Settings


  Language Settings:


  Temperature unit:
  Celcius