آیا واقعاً ماسک ها می توانند ذرات کوچک PM2.5 را فیلتر کنند؟
Can masks really filter the particulate matter as small as PM2.5?

Posted on February 3rd 2013
اشتراک گذاری: aqicn.org/faq/2013-02-03/can-masks-really-filter-the-particulate-matter-as-small-as-pm25/fa/

در حالی که امروز در مورد ورودی FA در PM 10 در مقابل PM 2.5 که دیروز پست کردم بحث می کردم، دوستم کلاوس در مورد مفید بودن ماسک های محافظ به چالش کشید. او در واقع به این فکر می‌کرد که آیا ماسک‌های مدرن امروزه واقعاً می‌توانند همه ذرات کوچک مضر PM 2.5 را به طور مؤثر فیلتر کنند؟

در واقع، این یک سوال بسیار خوب است! اگر در پکن مجبور به استفاده از ماسک هستید، بهتر است مطمئن شوید که واقعا ذرات بد را فیلتر می کند.

از آنجایی که پاسخ سوال او را نداشتم، فقط یک ایمیل به فرانسیس چو از شرکت تولید کننده ماسک totobobo ® سنگاپور فرستادم که تقریباً در کمترین زمان پاسخ داد:

بله، ماسک Totobobo ما قادر است 99.85 درصد از ذرات 0.1 میکرون را کاهش دهد.

می توانید گزارش آزمایشگاه را دانلود کنید: totobobo.com/download/F96-NelsonLab-test.pdf

برای خوانندگانی که با اندازه ذرات آشنا نیستند، PM 10 به ذرات کوچکتر از 10 میکرومتر و برای PM 2.5 به کوچکتر از 2.5 میکرومتر اشاره دارد. بنابراین، فیلتر کردن تمام ذرات کوچکتر از " 0.1 میکرون (همان 0.1 میکرومتر )" به این معنی است که می تواند ذرات 25 برابر کوچکتر از PM 2.5 مضر را فیلتر کند! بنابراین، کلاوس نگران نباشید، جدیدترین فناوری ها قطعا کارآمد هستند!

برای اطلاعات بیشتر در مورد اندازه ذرات می توانید به صفحه ویکی پدیا مراجعه کنید. اگر می‌خواهید در مورد نحوه آزمایش فیلترهای هوا یا نحوه مقایسه برندهای مختلف ماسک با یکدیگر اطلاعات بیشتری کسب کنید، این ورودی وبلاگ بسیار آموزنده totobobo را بررسی کنید.

و اگر فقط می خواهید ماسک توتوبوبو خود را تهیه کنید، اینجا را کلیک کنید .(中文版请点击此处 )
برای مشاهده تمام ورودی های پرسش و پاسخ اینجا را کلیک کنید
 • AQI Scale: What do the colors and numbers mean?
 • Using Statistical Distances for Real-time Sensor Networks Validation
 • Nitrogen Dioxyde (NO2) in our atmosphere
 • درباره اندازه گیری کیفیت و آلودگی هوا:

  درباره سطوح کیفیت هوا

  -مقادیر شاخص کیفیت هوا (AQI).سطوح نگرانی سلامت
  0 - 50خوبکیفیت هوا رضایتبخش است و آلودگی هوا کم یا بدون خطر است
  51 -100در حد متوسطکیفیت هوا قابل قبول است با این حال، برای بعضی از آلاینده ها ممکن است نگرانی سلامت متوسط برای تعداد بسیار کمی از افرادی که به طور غیر منتظره ای نسبت به آلودگی هوا حساس هستند، وجود داشته باشد.
  101-150ناسالم برای گروه های حساسسلامتی گروه های حساس ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرد.عموم مردم احتمالا تحت تاثیر قرار نخواهند گرفت.
  151-200ناسالمهمه ممکن است اثرات آلودگی بر سلامتیشان را احساس کنند؛ اعضای گروه های حساس ممکن است اثرات منفی جدی تری بر سلامتی شان احساس کنند.
  201-300خیلی ناسالمهشدارهای بهداشتی در شرایط اضطراری. کل جمعیت بیشتر احتمال دارد تحت تأثیر قرار گیرد.
  300+خطرناکهشدار سلامت: هرکس ممکن است اثرات جدی سلامتی را تجربه کند

  برای اطلاعات بیشتر در مورد کیفیت هوا و آلودگی، موضوع کیفیت هوا در ویکی‌پدیا یا راهنمای airnow برای کیفیت هوا و سلامت شما را بررسی کنید.

  برای توصیه های بهداشتی بسیار مفید دکتر پکن ریچارد سنت سیر، وبلاگ www.myhealthbeijing.com را بررسی کنید.


  اطلاعیه درمورد شرایط استفاده: تمام اطلاعات کیفیت هوا در زمان انتشار تایید نشده است و با توجه به عدم اطمینان از کیفیت این اطلاعات ممکن است بدون اطلاع قبلی در هر زمانی اصلاح شود. پروژه شاخص کیفیت جهانی هوا با استفاده از تمام مهارت ها و مراقبت های معقول در انتشار محتویات این اطلاعات، تحت هیچ شرایطی شاخص کیفیت جهانی هوا تیم پروژه یا نمایندگان آن برای هر گونه از دست دادن، آسیب یا آسیب ناشی از عرضه اطلاعات مسئولیتی را قبول نمی‌کنند.  Settings


  Language Settings:


  Temperature unit:
  Celcius