مقیاس شاخص کیفیت هوا و رنگ افسانه

اشتراک گذاری: aqicn.org/scale/fa/

جدول زیر مقیاس شاخص کیفیت هوا را طبق استاندارد US-EPA 2016 تعریف می کند:

AQI سطح آلودگی هوا پیامدهای سلامتی بیانیه احتیاطی (برای PM2.5)
0 - 50 خوب کیفیت هوا رضایت بخش در نظر گرفته می شود و آلودگی هوا خطر کمی دارد یا هیچ خطری ندارد هیچ یک
51 -100 در حد متوسط کیفیت هوا قابل قبول است؛ با این حال، برای برخی از آلاینده‌ها ممکن است برای تعداد بسیار کمی از افرادی که به طور غیرعادی نسبت به آلودگی هوا حساس هستند، یک نگرانی متوسط برای سلامتی وجود داشته باشد. کودکان و بزرگسالان فعال و افراد مبتلا به بیماری های تنفسی مانند آسم باید فعالیت طولانی مدت در فضای باز را محدود کنند.
101-150 ناسالم برای گروه های حساس اعضای گروه های حساس ممکن است اثرات سلامتی را تجربه کنند. عموم مردم به احتمال زیاد تحت تأثیر قرار نمی گیرند. کودکان و بزرگسالان فعال و افراد مبتلا به بیماری های تنفسی مانند آسم باید فعالیت طولانی مدت در فضای باز را محدود کنند.
151-200 ناسالم همه ممکن است شروع به تجربه اثرات سلامتی کنند. اعضای گروه های حساس ممکن است اثرات جدی تری بر سلامتی داشته باشند کودکان و بزرگسالان فعال و افراد مبتلا به بیماری های تنفسی مانند آسم باید از فعالیت طولانی مدت در فضای باز خودداری کنند. همه افراد، به ویژه کودکان، باید فعالیت طولانی مدت در فضای باز را محدود کنند
201-300 خیلی ناسالم هشدارهای بهداشتی در مورد شرایط اضطراری کل جمعیت بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرند. کودکان و بزرگسالان فعال و افراد مبتلا به بیماری های تنفسی مانند آسم باید از هرگونه فعالیت در فضای باز خودداری کنند. همه افراد، به ویژه کودکان، باید فعالیت در فضای باز را محدود کنند.
300+ خطرناک هشدار سلامت: همه ممکن است عوارض جدی تری برای سلامتی داشته باشند همه باید از هرگونه فعالیت در فضای باز خودداری کنند

برای اطلاعات بیشتر در مورد آلاینده های موجود در مقیاس AQI، لطفاً به:

برای اطلاعات بیشتر در مورد مقیاس های AQI از کشورهای دیگر، لطفاً به آدرس زیر مراجعه کنید:

مشاوره ها

توصیه‌های زیر، از سوی وزارت بهداشت سنگاپور ( MOE )، توضیحات بسیار خوبی را به زبان‌های بسیاری از توصیه‌های بهداشتی برای محدوده‌های مختلف AQI (PSI=AQI) ارائه می‌دهد.

درباره اندازه گیری کیفیت و آلودگی هوا:

درباره سطوح کیفیت هوا

- مقادیر شاخص کیفیت هوا (AQI).سطوح نگرانی سلامت
0 - 50 خوب کیفیت هوا رضایتبخش است و آلودگی هوا کم یا بدون خطر است
51 -100 در حد متوسط کیفیت هوا قابل قبول است با این حال، برای بعضی از آلاینده ها ممکن است نگرانی سلامت متوسط برای تعداد بسیار کمی از افرادی که به طور غیر منتظره ای نسبت به آلودگی هوا حساس هستند، وجود داشته باشد.
101-150 ناسالم برای گروه های حساس سلامتی گروه های حساس ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرد.عموم مردم احتمالا تحت تاثیر قرار نخواهند گرفت.
151-200 ناسالم همه ممکن است اثرات آلودگی بر سلامتیشان را احساس کنند؛ اعضای گروه های حساس ممکن است اثرات منفی جدی تری بر سلامتی شان احساس کنند.
201-300 خیلی ناسالم هشدارهای بهداشتی در شرایط اضطراری. کل جمعیت بیشتر احتمال دارد تحت تأثیر قرار گیرد.
300+ خطرناک هشدار سلامت: هرکس ممکن است اثرات جدی سلامتی را تجربه کند

برای اطلاعات بیشتر در مورد کیفیت هوا و آلودگی، موضوع کیفیت هوا در ویکی‌پدیا یا راهنمای airnow برای کیفیت هوا و سلامت شما را بررسی کنید.

برای توصیه های بهداشتی بسیار مفید دکتر پکن ریچارد سنت سیر، وبلاگ www.myhealthbeijing.com را بررسی کنید.


اطلاعیه درمورد شرایط استفاده: تمام اطلاعات کیفیت هوا در زمان انتشار تایید نشده است و با توجه به عدم اطمینان از کیفیت این اطلاعات ممکن است بدون اطلاع قبلی در هر زمانی اصلاح شود. پروژه شاخص کیفیت جهانی هوا با استفاده از تمام مهارت ها و مراقبت های معقول در انتشار محتویات این اطلاعات، تحت هیچ شرایطی شاخص کیفیت جهانی هوا تیم پروژه یا نمایندگان آن برای هر گونه از دست دادن، آسیب یا آسیب ناشی از عرضه اطلاعات مسئولیتی را قبول نمی‌کنند.Settings


Language Settings:


Temperature unit:
Celcius